Wróć

NorDan inwestuje w Irlandii

Z dniem 1 lutego 2020 r. Grupa NorDan nabyła 100% udziałów w irlandzkiej spółce zależnej NorDan Vinduer Ltd.

NorDan Vinduer Ltd. przy współpracy z firmą Carroll Joinery jest częścią irlandzkiego rynku budowlanego od początku 2000 roku. Współpraca, która polegała na utrzymaniu wspólnych systemów sprzedaży, certyfikacji i wiedzy technicznej. NorDan Vinduer Ltd. korzystał w tym czasie ze wsparcia Grupy NorDan.
NorDan Vinduer ma swoją siedzibę główną w Dublinie i obecnie zatrudnia około 60 wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Tore Rasmussen, dyrektor naczelny NorDan Gruppen:

„Z dumą ogłaszamy, że NorDan Vinduer Ltd. jest teraz w 100% częścią NorDan i liczymy przez to na dalsze umacnianie naszej pozycji na irlandzkim rynku budowlanym. Jesteśmy przekonani, że połączenie sił będzie bardzo pozytywne dla naszych irlandzkich klientów i serdecznie witamy naszych współpracowników z NorDan Vinduer Ltd. w NorDan Gruppen ”, powiedział Rasmussen.
„Od czasu kryzysu finansowego i po załamaniu rynku w 2008 r. irlandzka gospodarka odżyła, a Irlandia generuje obecnie jedne z najwyższych wzrostów gospodarczych w Europie. Mamy ambicję, aby NorDan Vinduer Ltd. dalej umacniał pozycję lidera rynku w Irlandii ”- powiedział.


Sean Luskin, dyrektor zarządzający NorDan Vinduer Ltd.:

„Jesteśmy teraz w pełni częścią rodziny NorDan, ale przed przejęciem nigdy nie czuliśmy się inaczej. Bycie oficjalnie częścią grupy oznacza jednak, że mamy teraz więcej możliwości, aby rozwijać nasz pełny potencjał. Jak na wszystkich rynkach mamy silną konkurencję, ale produkt NorDan jest szczególnie dobrze dostosowany do specyficznego irlandzkiego klimatu. Jesteśmy zobowiązani do dalszego podnoszenia poprzeczki dla branży pod względem oferty produktów, jakości i obsługi klienta ”, powiedział Luskin.
„Zawsze cieszyliśmy się bliską współpracą z naszymi siostrzanymi firmami, a bliskość NorDan UK w szczególności oferuje silne synergie na bardzo wymagającym rynku. NorDan Vinduer Ltd był zaangażowany w duże i złożone projekty w całej Irlandii, a my dysponujemy zapleczem umiejętności technicznych, które dały pewność naszym klientom, że możemy je dostarczyć ”.


NorDan Gruppen CMO, Johannes Rasmussen:

„Produkty NorDan są w pełni testowane, czego dowodem jest instalacja milionów drzwi i okien w ciągu kilku dziesięcioleci w„ naturalnej „komorze do testowania warunków pogodowych”. Ekstremalne warunki wzdłuż norweskiego wybrzeża sprawiły, że NorDan jest preferowanym dostawcą dla wszystkich obszarów o trudnych warunkach pogodowych w Europie Północnej. Irlandia nie jest wyjątkiem i stanowi idealne połączenie pod względem produktów, kultury i wyjątkowej współpracy. Liczymy na dalsze wzmocnienie tego w nadchodzących latach ”, powiedział Johannes Rasmussen.


W celu uzyskania szerszych informacji prosimy o kontakt:
NorDan Gruppen AS
Tore Rasmussen, CEO
tore.rasmussen@nordan.no
Phone +47 950 26 818

NorDan Vinduer Ltd.
Sean Luskin, Managing Director
sluskin@nordan.ie
Phone +353 (0)86 804 3381

O GRUPIE NORDAN

Grupa NorDan (NorDan Gruppen AS) została założona w 1926 roku, a obecnie już w trzecim pokoleniu ta wciąż rodzinna firma stała się jednym z wiodących producentów okien i drzwi w Skandynawii i Wielkiej Brytanii. Grupa składa się z 9 spółek zależnych z 11 fabrykami i 30 jednostkami sprzedaży rozmieszczonymi w Norwegii, Szwecji, Danii, Polsce, Litwie, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Chinach. W 2019 r. Grupa miała 1800 pracowników i obrót 270 mln EUR.

mar 30, 2020

Skandynawska jakość i polska solidność. Poznaj NorDan